Motivace není nikdy dost a každý to své „proč“ vnímá jinak.  Nicméně 😊, pokud jste stále nenašli dostatečnou motivaci v předchozím článku, dávám do placu další tipy! 💪

NACHYSTEJTE SI VĚCI.

V den cvičení nebo večer předem (abyste ráno nemuseli spěchat) si věci na cvičení vyndejte ze skříně a nachystejte. Je to dobrý impuls, protože pokaždé, když kolem té nachystané hromádky projdete, nebo uvidíte tašku s věcmi v práci, Vám to připomene, že jste připraveni.

MYSLETE POZITIVNĚ.

Myslete na to, jak se budete cítit, až skončíte. Kromě toho, že cvičení samo o sobě vyplavuje v těle hormony štěstí. Určitě Vás zaleje i pocit hrdosti, že jste tentokrát nezůstali jen u myšlenky. Budete na sebe pyšní, a i když Vás druhý den bude bolet možná každý kousek těla, pořád ve Vás převládne ten dobrý sebevědomý pocit.

NEPOLEVUJTE.

Dobrý pocit Vás potáhne dál a dál, ale nenechte se zhýčkat myšlenkou, že když už jsme teda začali tak nevadí, když PRO JEDNOU vynecháme, protože z „pro jednou“ se rázem stane několik týdnů a budete zase na začátku.

ODMĚŇTE SE.

Taky Vás napadlo jídlo? Tak jo… Pojďme se teda odměnit něčím, co máme rádi. Pro někoho to může být těstovinový salát, pro jiného třeba třetinka vychlazeného piva, a pro nás, co máme rádi sladké? Zkusíme vyměnit tabulku mléčné čokolády za čtvereček kvalitní hořké čokolády, protože jsme přece necvičili zbytečně!! 😃 Navíc, když to odměňování přeženeme, výčitky jsou tu coby dup.

POCHLUBTE SE.

Sdílejte s kolegy, s přáteli Vaše rozhodnutí a dobrý pocit, aby se z nich nestalo jen „počáteční nadšení“. Třeba se Vám tak i podaří najít parťáka, čímž ještě zvýšíte pravděpodobnost úspěchu. Sdílení Vám pomůže, abyste nepolevili, pokud budete cvičení probírat s přáteli a kolegy, tak Vás tyto konverzace potáhnou dál, abyste třeba i nezklamali očekávání okolí. Ušijete si na sebe vlastně takový bič. 😎

ČERPEJTE Z PŘÍRODY.

Až Vám bude úzko, bude Vás bolet tělo a budete mít dojem, že jste bez energie, zkuste tentokrát vynechat oblíbenou čokoládu 💃 a jděte ven. Nadechněte se čerstvého vzduchu, a jděte do parku, do lesa, k řece. A uvidíte, že Vám bude líp!

CHCI A MŮŽU

Najděte si dostatečnou motivaci, která Vás přivede tam, kde se z „musím“ stává „chci“. Uvidíte, že pohyb se stane Vašim životním stylem. 💖

Já za sebe mám nejraději ten pocit, který přijde, když docvičím. Srdce bije, občas sotva popadám dech a přichází obrovské uspokojení, že jsem to zase dokázala dennodenním klackům pod nohama navzdory. Ze špatné nálady je rázem úsměv, po bolavých zádech není ani stopa a domů se vracím zase nabitá energií a připravená na další dětské výzvy!