Něco málo o mně

Jak jsem se dostala k Pilates a doktorátu v oblasti výživy člověka?

Jak se to stalo, že se mnou pravidelně cvičí TISÍCOVKY žen v tělocvičně i online už přes 12 let?

Petra Dvořáková - Pilates a zdravá strava

Začalo to úplně nevinně…

Vlastně asi od malička trpím skoliózou, už si ani nepamatuju, kdy jsem začala pravidelně docházet
do ordinace ortopedie kvůli nepřetržitým bolestem zad. Postupem času se páteř sice stabilizovala,
ale bolesti přetrvaly a vygradovaly v době, kdy jsem studovala vysokou školu a hodiny trávila sezením
v laboratořích a přednáškových sálech.

Vzpomínky

A pak mi to došlo – JÁ, která jsem sportovala od 3 let, denně absolvovala tréninky gymnastiky, jezdila
na koni a vzkoušela snad všechny druhy sportů teď dělám CO? Hniju. Tak jsem se jednoho dne začala pídit.

Osudová Lucie

V té době strašně frčela Zumba, kdo nezumboval, nebyl IN. A tak jsem se ve prospěch svého zdraví vrhla do rytmů Zumby, kde jsem úplnou náhodou zjistila, že lektorkou je moje spolužačka Lucka. S Luckou jsme obnovily přátelství a zumbovaly spolu několikrát týdně. Moje záda se ale ozývala pořád, a tak jsme u jedné skvělé kávy vymylsely, že zkusíme lekce Pilates, vyhlášené tím, že: „po deseti lekcích se budeme cítit jako nový člověk“. Tak jo! Jdeme na to!

Petra Dvořáková - Pilates a zdravá strava

Instruktorka, cože?

Netrvalo dlouho a Lucka přišla s nápadem, dostat se Pilates na kobylku a udělat si instruktorské licence. Cože?! Já, šedá myš?! Já bych měla lidi něco učit?! No ale jo, nakonec jsem se přesvědčila, že to bude dobrá investice minimálně pro má záda, a taky… Lucka měla auto, ale moc neřídila, já řídila, ale měla auto, se kterým bych si na dálnici netroufla… takže jsme vlastně byly super dvojka!

Nadšení, motivace
a růžové brýle

Kurz byl skvělá škola – trocha sebezapření, paradoxně spousta bolesti, ale stálo to za to. Naučila jsem se pracovat s vlastním tělem, postupně stabilizovala a eliminovala bolest zad a plná energie jsem se i já rozhodla, že otevřu kurzy u nás, v tom našem malém městečku, abych i ostatním předala tajemství Pilates. Tou dobou tady probíhal tak maximálně aerobik, takže jsem to viděla v parádně růžových brýlích. Vytiskla leták, obešla obchody, obešla město, vhazovala do schránek…

Petra Dvořáková - Pilates a zdravá strava

Vystřízlivění

Přišel den D a já měla vést svoji vůbec první lekci. Celý den jsem byla nervózní, večer si vzala kasičku, karimatku, převlékla se do nového sportovního oblečení, s velkým očekáváním vyrazila na svoji první veřejnou lekci a? Nikdo nepřišel…

Tady a teď

Rok se s rokem sešel a už je to víc než 12 let. Těžké začátky vystřídalo mnohdy ještě těžší pokračování, ale nikdy jsem to nevzdala, protože vždycky tady byla alespoň malá skupina lidí, která mé práci dávala smysl. V současné době vedu Pilates kurz v tělocvičně, individuálně sestavuji pohybové a výživové plány a za ta léta jsem pomohla několika stovkám klientů včetně dětí.

Při dětech na rodičovské dovolené se mi podařil opravdu husarský kousek a dostudovala jsem postgraduální studium a mám doktorát v oblasti výživy člověka, proto s klientkami řeším nejen zdravý pohyb, ale i výživu – často v rámci célé jejich rodiny.

Tato zvláštní doba nás ale naučila, že se nám život může obrátit vzhůru nohama ze dne na den, proto když se jednu dobu omezil osobní kontakt na minimum, objevila jsem možnosti online světa, ve kterém denně inspiruji téměř
20 tisíc žen a každý den přibývají další krásné duše. 

Mými kurzy prošlo už více než 10 tisíc žen a společně můžeme najít způsob, jak si i Vy splníte sen o krásné postavě a perfektním zdraví.

Jak Vám pomohu?

Jsem hlavně máma dvou velice živých dětí, která miluje svoji rodinu a nejraději odpočívá aktivně v sedle našeho milovaného koně Fausta nebo na procházce s naší psí důchodkyní a sama vím, jak těžké je najít v tom našem každodenním shonu čas pro sebe.

Proto jsou moje programy stavěny VĚCNÉ a STRUČNÉ s minimální časovou investicí, ale maximálním obsahem informací. Žádné chození okolo horké kaše.

 

Nevíte jak začít, pak je pro Vás ideální moje e-kniha, která Vás inspiruje a může provést komplexní změnou v jídle i pohybu.

 

Jsem bývalou závislačkou na cukru, proto jsem sestavila program, ve kterém vám ukážu, jak dostat cukry pod kontrolu – nejen ty zřejmé (v cukrovinkách), ale i skryté,  které najdeme třeba v pečivu nebo těstovinách a které dokáží v našem tělem nadělat stejnou paseku jako čokoláda.  >>> TADY <<<

Pro vás, které chcete pravidelně hýbat, ale…. ALE TEN ČAS! Mám krátké tréninky, které vás zvednou ze židle a pomohou vám vytvořit pravidelný a zdravý návyk k pohybu za 5–6 minut, které denně věnujete cvičení. >>> TADY <<<

Pokud vás ale nejvíc trápí oblast břicha, tak naskočte do mého nejprodávanějšího programu 28 dní k pevnému bříšku. Vhodný pro všechny ženy, včetně maminek po porodu a s diastázou. >>> TADY <<<

Jsme také zakladatelkou online klubu Rozhýbej svůj den a trenérkou českých a slovenských žen, které nechtějí ztrácet čas s hledáním pochybných videí na Youtube a zkoušením dalších a dalších „zaručených“ diet. 

 

Petra Dvořáková - Pilates a zdravá strava