PILATES? To je ten strečink, nééééé?!

Tak mě napadlo, že jsem vám vlastně ještě vůbec neprozradila, proč mě to cvičení Pilates tak bere… Jo, už víte, jak a proč jsem se ke cvičení dostala, ale na tom, že se už tolik let držím prakticky jedné disciplíny přece musí něco být!

No a taky je. 

Zaryté milovnice aerobiku a aerobních disciplín doprovázených hlasitou hudbou sice možná nepřesvědčím, ale když vám prostě z jakéhokoli důvodu nejsou tyto sporty blízké, tak vám garantuji, že jsem zatím neobjevila lepší a komplexnější cvičení, které si může každý nastavit na své vlastní bolesti a kondici, než je Pilates. Ale STREČINK to rozhodně NENÍ!

Vím, že odhodlání a první krok jsou na cvičení to nejtěžší. Jdete sami do neznámého prostředí a za neznámou lektorkou. To není zrovna něco, co by mě s nadšením vytáhlo z pelechu… Tomu opravdu rozumím, já to fakt znám 🙂

Proto se Vám vstup do svých lekcí snažím co nejvíce zpříjemnit. 😊

Takže jak to funguje konkrétně v mých lekcích?

Nebojte se přijít o pár minut dříve, abychom se mohli seznámit a minutku či dvě popovídat o vašem zdravotním stavu. Na Pilates si nejvíc cením toho, že lze “napasovat” opravdu prakticky na každého mého klienta, a to i ve skupinové lekci.

Začátky jsou těžké. 

Uvědomuju si, že jako nově příchozí osůbka se nebudete okamžitě cítit ve skupině komfortně. O to více, pokud s Pilates nemáte zatím žádnou zkušenost. Můžete si udělat alespoň malinkou představu o cvičení, když se mrknete do mého e-booku >>TADY<<. Najdete tam správné nastavení základních pozic, ve kterých frčíme celou hodinu.
A jestli Vás zajímají i nějaké základní cviky, tak ty pro Vás mám >>>TADY<<<

Netřeba se hroutit.

Není to tak, že bych “hlásila” pouze názvy cviků a dál jen počítala do osmi… U všech cviků se snažím vždy zdůraznit základní principy a správné provedení, takže se neztratíte hned při prvním zvednutí paží a nohou.

Malý počet opakování a vyšší počet cviků.

Princip Pilates je mimo jiné založen na nižším počtu opakování (max. 6–10), abychom zvládli zatížit svalové skupiny různými typy cviků. Takže tělo si pěkně zamaká, ale nezhuntujeme se v prvních pěti minutách při padesáti opakováních jednoho cviku. Tak zamezíme přetížení svalů.

Naše první společná lekce.

Ta bude tedy ve zkratce vypadat tak, že si povíme o vašich bolestech, aktuálním zdravotním stavu i omezeních, nastavíme si váš individuální počet opakování cviků a dáme se do toho. První lekce je vždycky kostrbatá, tak vás nechám rozkoukat a nebudu vám do toho moc kecat. V dalších lekcích se pak společně pokusíme dostat Pilates na kobylku.

Opakování je matka moudrosti.

Hlavně to nevzdávejte! To je asi jasná věc, ale chápu, že někdy, když se vám nedaří hned, máte chuť složit zbraně, zabalit karimatku a jít domů, vidím vám to na tvářích. Kdybyste ale viděli mě při prvních lekcích Pilates… od srdce byste se zasmáli! Takže neklesejte na mysli, protože se budete s každou lekcí krásně zlepšovat. 😊

Na cvičení je super, že se soustředíte jen sami na sebe a starosti jdou stranou. Díky menší dispozici našeho prostoru se dostanete do komorního, téměř rodinného, cvičebního prostředí, kde si skvěle zacvičíte ve společnosti stejných nadšenců zdravého pohybu. 😊

Co z toho?

Tak velice jednoduše, abych tady necitovala anatomickou encyklopedii… Když to vezmu “jen” na sebe:

  • zbavila jsem se všudypřítomné bolesti zad způsobené dlouhým sezením a skoliózou
  • dostala jsem do kondice svůj hluboký stabilizační systém – to jsou ty svaly, které nejsou vidět, ale které nás drží pohromadě a s přibývajícími léty bude jejich kondice stěžejní pro naši fyzickou pohodu
  • zbavila jsem se bolestí krční páteře, což mi samozřejmě ulevilo od bolestí hlavy
  • zlepšila jsem si pružnost a pohyblivost svalů a kloubů
  • napravila jsem své chybné držení těla a trvale kompenzuji jednostranné zatížení ( u mě třeba z nošení dětí, u Vás třeba z celodenní práce na počítači nebo nošení kabelky na rameni)
  • a jako bonus jsem posílila a vytvarovala celé tělo 🙂

Zázraky na počkání?

Ne, tak to vám opravdu neslibuju, cvičení a náprava dysbalancí prostě JE běh na dlouhou trať. Ale stojí to za to! 😊 Cvičím s jednotlivci (dospělými i dětmi), malými i většími skupinami už téměř 10 let. Za tu dobu mi lekcemi prošly stovky lidí, kteří zůstávají a civičí se mnou dál, proto vím, že to funguje a každá jednotlivá sportovní dušička, která se u mě zastaví, dává mé práci obrovský smysl.

Tak za námi přijďte. Najdete nás ve Fit-K.O. v pravidelných časech

Že nemáte rádi skupinové lekce? Nevadí, i pro Vás mám Klub, kde můžete cvičit z domácího prostředí.